Nanokryształy i aktywacja bioelektrod LifeWave

Spróbuj sobie wyobrazić cząstkę tak maleńką, że można uznać, iż jej średnica jest ok. 1000 razy mniejsza niż średnica włosa. To niemal niewyobrażalne dla ludzkiego umysłu, by zwizualizować sobie coś tak malutkiego, niedostrzegalnego i niesamowitego. A jednak nanokryształy istnieją, a ich niesamowite właściwości mogą cię wesprzeć na drodze ku lepszemu funkcjonowaniu organizmu!

Rozwój nanotechnologii

Struktury o rozmiarach nanometrycznych, badania nad nimi oraz ich wytwarzanie – te wszystkie zagadnienia mieszczą się w pojęciu nanotechnologii. Jest to wyjątkowa dziedzina nauki, nad którą prace zostały zapoczątkowane w latach 50-tych ubiegłego wieku z inspiracji Richarda P. Feynmana. Od tego czasu badania związane z nanotechnologią znacząco się rozwinęły. Przykładem niesamowitych możliwości, jakie daje nanotechnologia jest umieszczenie całego hebrajskiego tekstu Starego Testamentu na obszarze 0,5 mm kw! Współcześnie nanotechnologia jest wykorzystywana w wielu dziedzinach. Przykładem jej szerokiego zastosowania może być kosmetologia – nanocząsteczki można znaleźć w kremach, żelach a nawet w paście do zębów.

Wytwarzanie nanocząsteczek może polegać na mechanicznym kruszeniu materiału wyjściowego. W ten sposób uzyskuje się coraz mniejsze i mniejsze cząsteczki. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że mogą one mieć różną wielkość, więc nie da się dokładnie kontrolować ich działania. Można również budować nanostruktury za pomocą odpowiednich procesów chemicznych. W ten sposób uzyskuje się dokładnie taki rozmiar i kształt nanostruktur, jaki się założyło.

Nanokryształy

Niezwykle interesujące właściwości mają nanokryształy. Są to małe cząstki, których średnica wynosi zazwyczaj od 2 nm do 8 nm (jeden metr to 1 000 000 000 nanometrów). Co ważne, sterowanie rozmiarem nanokryształów jest zależne od przeprowadzanej reakcji. W związku z tym możliwe jest uzyskanie nanokryształów o konkretnym kształcie, a zatem takich, które będą mieć pożądane przez człowieka właściwości optyczne. Dzięki temu można sterować barwą światła emitowanego oraz absorbowanego.

Nanokryształy w plastrach LifeWave

Właściwości nanokryształów są wykorzystywane w technologii LifeWave. Zawarte w plastrach nanokryształy cukrów służą do aktywowania ich działania. Poza nimi w plastrach znajdują się także substancje fotoaktywne, które odbijają uzyskane pasmo podczerwieni, a także woda, aminokwasy i tlen. Warto zwrócić uwagę na to, że zastosowanie takiej technologii sprawia, iż plastry LifeWave są całkowicie bezpieczne. Nie wprowadzają one bowiem żadnych dodatkowych substancji pod postacią cząsteczek do ludzkiego organizmu. Po prostu aktywują one procesy, które i tak naturalnie w nim zachodzą.

Pamiętaj, że bioelektrody LifeWave działają na zasadzie fototerapii. W związku z tym najlepiej jest samemu przekonać się o ich działaniu!