Peeling enzymatyczny – właściwości i zalety
Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest regularne złuszczanie naskórka. Zabieg ten pozwala pozbyć się starego naskórka, wyrównać koloryt skóry oraz prowadzi do stymulacji powstawania nowego, zdrowego naskórka. Skóra po peelingu jest elastyczna i promienna. Aby uzyskać doskonały efekt, trzeba dobrze dobrać kosmetyk do tego zabiegu. Najlepszym wyborem będzie peeling enzymatyczny.
Czym wyróżnia się peeling enzymatyczny?
Istnieje wiele rodzajów peelingów i jedną z ich najważniejszych cech jest grubość ziarna. Peeling enzymatyczny jest pod tym względem wyjątkowy, ponieważ wcale nie posiada on drobinek. Czyni go to idealnym kosmetykiem dla osób, które mają wrażliwą skórę. Brak drobinek sprawia, że w czasie oczyszczania nie podrażnisz skóry.
Jak zatem działa peeling enzymatyczny? To bardzo proste. W składzie peelingu znajdują się enzymy. To właśnie one w reakcji na kontakt ze skórą, rozpuszczają martwy naskórek. Dzięki temu takiego peelingu nie trzeba wcierać, nie „szoruje” on po twarzy i nie wywołuje zaczerwienienia. Co ważne, naturalny peeling enzymatyczny z dobrym składem może również odświeżyć skórę, nawilżyć ją czy rozświetlić.
Kto powinien używać peelingu enzymatycznego?
Jak już wspomnieliśmy, peeling enzymatyczny nie działa mechanicznie. Nadaje się zatem do skóry wrażliwej, naczyniowej i skłonnej do podrażnień. To jednak niejedyne typy skóry, przy których warto używać peelingu enzymatycznego. Ten rodzaj oczyszczania jest bardzo dobry praktycznie dla każdej cery. Trzeba jednak solidnie dobrać skład peelingu tak, aby pasował on do cery suchej, tłustej czy mieszanej. Dobrym przykładem takiego peelingu jest ENZYMATIC. Powstał on na bazie ekologicznych wód roślinnych i oprócz oczyszczania, uelastycznia naskórek, nawilża go i nadaje mu świeżości.
Jak używać peelingu enzymatycznego?
Kolejna różnica między peelingiem ziarnistym a enzymatycznym, to sposób użycia. Peeling enzymatyczny należy nałożyć na skórę i delikatnie wmasować. W zależności od rodzaju skóry, peeling zostawiasz na czas od 5 do 10 minut. Możesz go zatem potraktować jak bardzo dobrą maseczkę do twarzy.
Zalety peelingu enzymatycznego mówią same za siebie. Jest on delikatny i prosty w aplikacji. Jego stosowanie przynosi wiele korzyści.