Jak dbać o skórę jesienią

Wreszcie nadeszła piękna, kolorowa jesień. Ta wspaniała pora roku dostarcza nam wielu naprawdę cudownych wrażeń estetycznych. Jednocześnie jednak wiąże się ona z niekoniecznie przyjemnymi wrażeniami dla naszej skóry. Silny wiatr, chłodne powietrze oraz deszcz, często zmieszane dodatkowo z zanieczyszczeniami miejskimi – to wszystko sprawia, że jesienna pielęgnacja skóry staje się wyzwaniem. Trzeba także pamiętać, że po intensywnym letnim czasie skóra jest zmęczona.

Jesień to doskonały moment na peeling

Nawet jeśli nie opalasz się celowo, twoja skóra latem jest narażona na silne działanie promieni słonecznych. W związku z tym mogą powstawać przebarwienia. Na twojej twarzy mogą również zostać przesuszone skórki. Jesień to moment ukojenia dla skóry. Dlatego możesz wtedy spokojnie stosować dobrej jakości peelingi, aby usunąć niepotrzebny naskórek. Dzięki regularnemu złuszczaniu wyrównasz również koloryt skóry.

Zwiększ intensywność nawilżenia skóry

Latem chętniej stosujemy lekkie kremy i balsamy. Jednak jesienią nasza skóra pragnie o wiele więcej. Jest nie tylko wysuszona po letnim słońcu, ale również zmaga się z zimnem oraz efektami ogrzewania naszych domów. W związku z tym konieczne jest jej intensywne nawilżenie. W tym celu warto stosować kremy o bogatym, naturalnym składzie.

Co zrobić, gry skóra wymaga wzmożonej regeneracji?

Może być tak, że zderzenie skóry zmęczonej latem z jesienią sprawi, iż konieczna będzie intensywna regeneracja. W takim przypadku doskonale sprawdzą się kosmetyki z aloesem i olejami (np. migdałowym, jojoba czy z pestek winogron). Jesienią warto postawić także na antyoksydanty.

Pełna jesienna pielęgnacja sprawi, że twoja skóra nie tylko odetchnie po lecie, ale również będzie gotowa na nadchodzącą zimę.